שאלות נפוצות


ישנן שאלות רבות החוזרות על עצמן בפניות למרכז התמיכה. לנוחיותכם ריכזנו אותן.

שאלות טרום קניה
 1. מהי בעצם תוכנת ה"עברית" ולמה אני זקוק לה?
 2. האם ניתן להשתמש בעברית של P.D.A.C. כשממשק המכשיר באנגלית?
 3. האם לאחר התקנת העברית כל התוכניות במכשיר תהינה בממשק עברי?
 4. מהי רמת התמיכה העברית בתוכנות צד ג'?
 5. לאחר שעדכנתי ROM, אני נתקל בבעיות שלא היו קיימות קודם לכן – האם הן קשורות לתוכנת העברית ומה מידת התאימות של העברית של P.D.A.C. לגרסאות ROM בלתי רשמיות?
 6. האם ניתן לרכוש את המילון של P.D.A.C. טלנולוגיות בנפרד?
 7. רכשתי מכשיר חדש. האם ניתן להעביר את התוכנות של P.D.A.C. טכנולוגיות למכשיר החדש?
שאלות בנושא תהליך ההתקנה
 1. היכן אוכל למצוא הוראות התקנה מפורטות?
 2. לאחר שעדכנתי ROM, אני נתקל בבעיות שלא היו קיימות קודם לכן – האם הן קשורות לתוכנת העברית ומה מידת התאימות של העברית של P.D.A.C. לגרסאות ROM בלתי רשמיות?
שאלות בנושא שימוש בעברית
 1. לאחר שעדכנתי ROM, אני נתקל בבעיות שלא היו קיימות קודם לכן – האם הן קשורות לתוכנת העברית ומה מידת התאימות של העברית של P.D.A.C. לגרסאות ROM בלתי רשמיות?
 2. כשאני שולח SMS הצד השני מקבל סימני שאלה במקום אותיות עבריות, מה עושים?
 3. האם אני יכול להתקין את חבילת התוכנות על כרטיס זיכרון ולא על הזיכרון הראשי?
 4. כאשר אני מבצע גיבוי, בתוכנת SPRITE BACKUP או בתוכנת הגיבוי של HP, מחשב כף היד שלי נתקע, מה עושים?
 5. האם ניתן להקליד בעברית באמצעות מקלדות חומרה מובנות או חיצוניות, ובאילו דגמי מקלדות תומכת העברית של P.D.A.C. טכנולוגיות?


מהי בעצם תוכנת ה"עברית" ולמה אני זקוק לה?
מכשירי Pocket PC או Smartphone בעלי מערכת הפעלה Windows mobile מאפשרים קליטה ותצוגה של טקסט באמצעים ויישומים רבים כגון: מקלדות וירטואליות, מקלדות חומרה ועוד – לכתיבה ויישומים כמו: WORD, דפדפן אינטרנט, התכתבות באמצעות SMS או דוא"ל וכ'ו לתצוגה. אולם בכל צורה, הטקסט יוצג תמיד משמאל לימין.

תוכנת העברית היא למעשה מנוע לכתיבה דו כיוונית (Bi-Directional) אשר מסנן את הטקסים במכשיר ומטפל בסדר הופעתן של האותיות העברית תוך כדי שמירה על המילים הלועזיות והמספרים.
בנוסף, תוכנת העברית מתקינה מקלדת וירטואלית עברית (להקלדה על המסך), קבצי גופנים ותרגום לרוב האפליקציות.

פתרון העברית של PDAC טכנולוגיות הינו הפתרון הותיק והמקצועי ביותר בשוק היום. ניסיון של למעלה מ-8 שנים בתחום הלוקאליזציה למחשבי כף יד מאפשר לנו לדאוג שפעולת תוכנות העברית תהיה אמינה ויציבה והשפעתה על מערכת ההפעלה לא תפגע בביצועי המכשיר.

האם ניתן להשתמש בעברית של P.D.A.C. כשממשק המכשיר באנגלית?
בהחלט ניתן! לאחר התקנת העברית ניתן להחזיר את שפת הממשק לאנגלית (ולחלק ממערכות ההפעלה גם להתקין ממשק רוסי) וכל זאת כשהעברית עובדת, כלומר ניתן לקרוא טקסט עברי מימין לשמאל ולהקליד בעברית.

החלפת שפת הממשק מתבצעת באמצעות כניסה לתפריט "הגדרות שפה"
(התחל -> תוכניות -> הגדרות שפה)
בחלון שיפתח יש לבחור את שפת הממשק הרצויה.

הערה:במכשירי SmartPhone מעבר השפות מבוצע מתפריט הממוקם במקום מעט שונה:
התחל -> הגדרות -> הגדרות איזוריות

מהי רמת התמיכה העברית בתוכנות צד ג'?
העברית של P.D.A.C. טכנולוגיות תומכת בכתיבה וקריאה עברית ברמת מערכת ההפעלה, כלומר כל תוכנה סטנדרטית בעלת שדות הזנה תקניים אמורה לתמוך בתצוגת טקסטים עבריים מימין לשמאל. עם זאת, ישנם בתי תוכנה אשר מתוך רצון לייעל את התוכנות שלהם או להוסיף להם תצוגה גרפית מהודרת מבצעים פעולות ייחודיות אשר משתלטות על פעולות הקלט והפלט של המכשיר. המקרים הנ"ל נדירים ואנו עושים כל מאמץ בשביל לנסות ולהתאים את המוצרים שלנו לכל מוצר ומכשיר הקיימים בשוק, אולם אין באפשרותנו להתחייב שכל תוכנה הקיימת בשוק תתמוך בעבודה עם נתונים עבריים. עברי מימין לשמאל ולהקליד בעברית.
האם לאחר התקנת העברית כל התוכניות במכשיר תהינה בממשק עברי?
תוכנת העברית מאפשרת לעבוד בממשק עברי, כלומר לאחר ההתקנה, תפריטי המכשיר יוצגו בעברית. התרגום מתבצע לאפליקציות של מייקרוסופט המשותפות לכל מכשירי Windows Mobile. מכיוון שיצרני המכשירים עושים התאמות שונות למכשירים שלהם, לעתים קרובות המכשיר מכיל אפליקציות ייחודיות שאין להן תרגום לעברית והן תשארנה בשפה האנגלית.
בכל מקרה, לבקשת מייקרוסופט ישראל, שמות רשומים לא יתורגמו (שמות כמו word, excel, internet explorer וכ'ו). ניתן לראות כאן מספר תמונות הממחישות את הממשק המתורגם:
- סייר הקבצים
- דואר נכנס והודעות
- המסך הראשי
- סוליטר
- משימות
- Word
לאחר שעדכנתי ROM, אני נתקל בבעיות שלא היו קיימות קודם לכן – האם הן קשורות לתוכנת העברית ומה מידת התאימות של העברית של P.D.A.C. לגרסאות ROM בלתי רשמיות?
תחילה – מהו עדכון ROM?
למרות הקלות בה מבוצע התהליך לעתים קרובות, מדובר בעדכון קריטי של המכשיר ברמת החומרה*. מומלץ לברר היטב את מקור העדכון, מהות העדכון, תאימותו למכשיר שברשותכם ואופן ההתקנה.

המקורות האפשריים לשדרוגי ROM
בד"כ, את השדרוגים מוציאים יצרני החומרה עצמם. לעתים השדרוג משפר את פעולת המכשיר, לפעמים מתאים אותו לדרישות והגדרות של ספק סלולאר מסויים, ולפעמים מכיל עדכון תוכנות. לעתים גם מפתחים פרטיים מעלים לרשת גרסאות עצמאיות אותן הם הכינו, לרוב ללא רישיון של היצרן. מסיבה זו, לרוב אותם עדכונים לא עוברים את רמת הבדיקות הנדרשת מיצרן חומרה.

תופעות הלוואי של עדכוני ROM בלתי רשמיים (פיראטיים)
ראשית, שלב ההתקנה עצמו – מכיוון שמדובר בעדכון שלרוב נעשה ללא רישיון, לעתים קרובות הוא דורש מהמפתחים פריצה של מנגנוני אל-כשל בתוכנת ההתקנה. כתוצאה מכך, בדיקת התאימות עלולה שלא להתבצע כראוי ולאפשר התקנת ROM על מכשיר שונה מהמכשיר המיועד (דבר שיביא להשבתת המכשיר כליל!). בכל מקרה, עדכוני ROM בלתי רשמיים נועדו לשנות את תפקוד המכשיר לפי צרכיו האישיים של המפתח בלבד! וכמו לכל דבר, גם כאן קיימות תופעות לוואי אשר לא עוברות שום רמת בדיקה, כל עוד אינן מתנגשות עם רצונו המיידי של המפתח. בין אותן תופעות לוואי ניתן למצוא שינויים בהגדרות צריכת זרם, שינויים בהגדרות התקשורת הסלולארית, הוספה או גריעה של תוכנות שהיו בגרסה הרשמית ושינויים ויזואליים בממשק המכשיר ותפריטיו השונים.

תאימות העברית
תוכנת העברית של P.D.A.C. טכנולוגיות מתבססת על סטנדרטים של מיקרוסופט לתמיכה בריבוי שפות. אחת הבדיקות שעושים היצרנים לגרסאות הרשמיות שלהם, היא תמיכה באותו תקן. מכיוון שגרסאות ה-ROM הבלתי רשמיות לא עוברות את אותן בדיקות, לעתים התפקוד שלהן בשילוב העברית גורר תופעות לוואי בלתי רצויות או שפשוט חלק מהממשק אינו מתורגם.
P.D.A.C. טכנולוגיות עושה מאמצים רבים על מנת לתמוך בתוכנות הסטנדרטיות אולם אין באפשרותנו להתחייב כי תוכנות שלא נכתבו על-פי אותם סטנדרטים, יתמכו תמיד בעברית. בכל מקרה, תמיד נשמח לקבל משוב מלקוחותנו.

* היות והתוכנה המתעדכנת נמצאת על סוג אחר של זכרון ומכילה עדכונים למנהלי ההתקנים (דרייברים), לעדכון ישנה השפעה ישירה על תפקוד החומרה. לטובת פשטות ההסבר – הדבר מקביל לעדכון חומרה לכל דבר.
האם ניתן להקליד בעברית באמצעות מקלדות חומרה מובנות או חיצוניות, ובאילו דגמי מקלדות תומכת העברית של P.D.A.C. טכנולוגיות?
הערה: הסבר זה מתייחס למחשבי כך יד מסוג PocketPC בלבד (לא למכשירי SmartPhone). לבעלי מכשירי SmartPhone, מומלץ ליצור קשר עם מוקד התמיכה שלנו לבדיקת נושא התאימות לפני רכישת העברית.

העברית של P.D.A.C. טכנולוגיות תומכת בהקלדה באמצעות מקלדות חומרה מלאות, כלומר מקלדות אשר מכילות מקש אחד לכל אות (נהוג לקרוא לסוג כזה של מקלדות "מקלדות QWERTY"), בין אם המקלדת מובנית במכשיר ובין אם היא מתחברת מבחוץ. אופן פעולת העברית הוא תמיכה באותיות המוקלדות אחת-אחת ולכן פונקציה זו עשויה שלא לפעול בצורה תקינה אם המקלדת היא מסוג T9, או משתמשת בתוכנת עזר כלשהי להקלדה (השלמת מילים אוטומטית למשל).

מיפוי מקלדות
בעברית של P.D.A.C. טכנולוגיות ניתן "למפות" את הפריסה העברית של המקלדת. הוראות מפורטות הכוללות צילומי מסך ניתן להוריד כאן.

הערה: נכון להיום, תוכנת העברית אינה תומכת במקלדות נומריות או במקלדות בעלות יותר מאות אחת למקש. בכל מקרה, לפני רכישת העברית או המקלדת הרצויה – אנו ממליצים ליצור קשר עם יבואן המקלדת ועם מוקד התמיכה של P.D.A.C. טכנולוגיות ולבדוק את מידת התאימות של המקלדת המבוקשת לעברית.
האם ניתן לרכוש את המילון של P.D.A.C. טלנולוגיות בנפרד?
לקוחות אשר רוכשים את העברית למחשבי כף יד מסוג PocketPC בגרסאות ל-Windows Mobile 5/6 מקבלים את המילון במתנה כבונוס.
בעלי עברית של יצרן אחר או גרסאות עברית ישנות יותר יוכלו לרכוש את המילון כחלק מחבילת התוכנות הכוללת גם את לוח השנה העברי והתנ"ך.
פרטים נוספים על המילון, ניתן למצוא כאן.
רכשתי מכשיר חדש. האם ניתן להעביר את התוכנות של P.D.A.C. טכנולוגיות למכשיר החדש?
בדומה למערכת ההפעלה של מחשבי כף היד גם מוצרי התוכנה של P.D.A.C. טכנולוגיות נמכרים כרשיונות צמודי מכשיר. לא ניתן להעברית אותם למכשיר אחר.
עם זאת, במידה וברצונך לשדרג מכשיר, אנו ממליצים לפרסם את העובדה כי המכשיר מכיל את התוכנות של P.D.A.C. טכנולוגיות. הדבר עשוי להעלות את ערכו של המכשיר.
כאשר אני מבצע גיבוי, בתוכנת SPRITE BACKUP או בתוכנת הגיבוי של HP, מחשב כף היד שלי נתקע, מה עושים?
הסיבה לכך היא שתוכנת הגיבוי מנסה לעצור את העברית.
הפתרון:הפעל את תוכנת הגיבוי, כנס ל-OPTIONS
עתה, בחר ב- SWITCH TO ADVANCED MODE
בחר ב-BACKUP OPTIONS
והורד את ה-"V" שמסומן במשבצת מול - stop processes before backup
היכן אוכל למצוא הוראות התקנה מפורטות?
אנו עושים כל מאמץ שתוכנת ההתקנה תהיה פשוטה ואינטואיטיבית. אם בכל זאת ברצונך לקבל הוראות התקנה מפורטות הכוללות צילומי מסך, ניתן למצוא אותם כאן
האם אני יכול להתקין את חבילת התוכנות על כרטיס זיכרון ולא על הזיכרון הראשי?
נכון לעכשיו, אין אפשרות להתקין את חבילת התוכנות ישירות על כרטיס זיכרון, אבל קיימת אופציה להעביר את תוכנת המילון ואת לוח השנה העברי לאחר סיום ההתקנה מהזיכרון הראשי במחשב כף היד לכרטיס זיכרון נוסף.
לחץ כאן להורדת הסבר מלא בדבר העברת התוכנות לכרטיס הזכרון.
כשאני שולח SMS הצד השני מקבל סימני שאלה במקום אותיות עבריות, מה עושים?
לשם שליחת הודעות בשפה שאינה אנגלית, יש להעביר את המכשיר למצב בו הודעות SMS נשלחות בקידוד UNICODE.
בעת התקנת העברית, הגדרה זו מתבצעת, אך מסיבות שונות עשויה האפשרות הזו להתבטל.
לחץ כאן להורדת הסבר על האפשרות הנ"ל.
לשאלות נוספות והערות support@wince.co.il